Adela Banášová

2014 adela banasovaModerátorka, ktorá rada skúša aj iné vody. Vyštudovaná kulturologička a dcéra popredného slovenského spisovateľa nikdy nemala ku knihám ďaleko. S fantáziou sa kontaktuje pravidelne a rada ju bude vnímať aj v tejto súťaži.

Daniel Hevier

2014 daniel hevierDaniel Hevier sa narodil uprostred minulého storočia (1955), ale rád žije v budúcnosti – v snoch, plánoch a víziách. Má za sebou košaté dielo a pred sebou niekoľko projektov. Venuje sa literatúre, výtvarnému umeniu, hudbe, divadlu, filmu a kreatívnosti. fascinuje ho fantastika vo všetkých jej prejavoch a možnostiach.

Lucia Lackovičová

2014 lucia lackovicovaOrganizátorka Martinus Ceny Fantázie, vyštudovaná politologička, autorka a blogerka vyrastala medzi knihami a od detstva ju fascinovali nereálne, tajomné a apokalyptické námety. Rodičia jej nezakazovali ani hororové knihy a filmy, preto si k nim v dospelosti vypestovala mimoriadne kladný vzťah. Písanie považuje za radosť a čítanie za pôžitok. Preferuje spájanie tvorby s humorom a všetkým perspektívnym autorom odkazuje, aby sa nebrali tak vážne.

Marek Kolcun

2014 marek kolcunBývalý študent technickej univerzity v Bratislave a UPJŠ v Košiciach sa teraz živí ako web developer. Niekoľkoročný účastník Ceny Fantázie sa prezentoval v zborníku aj v časopise Fantázia. Pri spúšťaní literárneho portálu mámtalent.sk patril medzi členov, ktorí sa snažili svojimi „radami zo života“ pomôcť predovšetkým začínajúcim autorom, obzvlášť v žánri fantasy. Vo voľnom čase sa venuje programovaniu, hre na gitare a písaniu svojho románu. Poviedkovej tvorbe sa venuje menej, ale o to radšej ju číta.

Jana Šlinská

2014 jana slinskaVyštudovaná žurnalistka a bývalá blogerka. Jej rozhovory, reportáže a články zo sveta kultúry ste mohli čitať na blogu SME, písala tiež pre Lemon, Áno! online magazín, Techbox, Riview, Sashe.sk, Inspire a iné.

Jej svet tvoria knihy. Pracuje v kníhkupectve ako kníhkupec a event manager, no na vizitke má booklover. Knihy rada číta, fotí, hladká, ovoniava a rada o nich veľa a dlho rozpráva. Všetko, čo číta nájdete na jej instagrame, ktorý by sa mohol pokojne premenovať aj na bookstagram: http://instagram.com/_dzejny

Má rada kaviarne a filmové kluby. Spoznáte ju podľa ryšavých vlasov.

Momentálne ak píše, tak najčastejšie píše recenzie na knižky. Tie nájdete na blogu kníhkupectva Martinus.sk (http://blog.martinus.sk/)